Skip to content

česky – 1 květen – Den Základního Příjmu

Svátek práce by neměl být ve znamení požadavku „více pracovních míst“ nebo vyšších platů Svátek práce by se mohl proměnit v den osvobození od zbytečné, vnucené, zneužívající práce. Mohla by to být oslava zkrácené pracovní doby, většího množství volného času, více svobody mimo dohled „neviditelné ruky trhu“.

Nemůžeme mluvit o svobodném trhu práce, když je každý v podstatě přinucen najít si placené zaměstnání za každou cenu. Základní příjem je nezbytnou podmínkou, umožňující zvolit, zda vstoupím či vystoupím z trhu placené práce. Pak můžeme mluvit o skutečně svobodné ekonomice.

Take tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Měli byste se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud si nejste jisti. Není-li lékařem předepsáno jinak, je obvyklá dávka Dospělí Doporučená denní dávka pro Zolpidem Tabletten 10mg dospělé je 1 tableta (odpovídá 10 mg zolpidemu tartras za den). Starší nebo oslabení pacienti U starších nebo oslabených pacientů je doporučená denní dávka 1/2 tablety (odpovídá 5 mg zolpidem vinanu za den).
Lékař rozhodne, zda je požadováno zvýšení denní dávky. Pacienti s poškozením jater U pacientů s poškozením jater je doporučená denní dávka je polovina tablety (což odpovídá 5 mg zolpidem vinanu za den). Lékař rozhodne, zda je požadováno zvýšení denní dávky. By neměla být překročena maximální dávka Denní dávka 1 tableta (odpovídá 10 mg zolpidemu tartarátu za den).

První květen je dnem, kdy můžeme pohlédnout do historie a ocenit dosažené výsledky hnutí za lepší podmínky v práci. Kdysi odbory bojovaly za 40 hodinový pracovní týden a povedlo se jim, že trávíme „jen“ 8 hodin denně v práci od pondělí do pátku. Ale globalizace a pokroky v technologiích rozbily schopnost odborů účinně reagovat na změny.
Jak automatizace postupuje, ukazuje se, že do 20 let asi polovina současné práce nebude potřeba. Základní příjem ukazuje způsob, jak využít lidský potenciál na individuální úrovni. Nově nabytá možnost říci „Ne“ zaměstnavateli by měla mocný vliv na sdílení bohatství skrze vyšší mzdy, lepší pracovní podmínky, benefity apod.

Základní příjem by znamenal dosažení kvalitativně nového vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. A také by se objevila možnost, aby každý člověk mohl být svým vlastním šéfem. Znamenalo by to nový věk inovací a podnikání, kdy se všichni mohou plně věnovat tomu, čemu se opravdu chtějí věnovat. A práce by byla uznána pro svou společenskou prospěšnost, nikoliv podle výše platu, jak je tomu dnes.

Základní příjem je budoucností pro pracující, což jsme téměř všichni. Je to politika, je to cíl pro 21.století, na jehož dosažení bychom se mohli společně podílet.

Pokud chcete hnutí za základní příjem pomoci, připojte se k rostoucí komunitě na Reddit, najděte si svou národní pobočku, založte si svou skupinu pro základní příjem, podepište Avaaz petici, buďte aktivní v globální konverzaci skrze sociální média (Facebook, Twitter) i v každodenní mezilidské komunikaci. A na Prvního máje si změňte svůj profilový obrázek.

Přidejte se k hnutí, abychom společně vytvořili neotřesitelnou příjmovou základnu pro každého člověka na této planetě.

Řekněte to svým odborářům, pokud jim věříte.Mohou také výrazně přispět a připojit se k labourunionforBIG.

#BasicIncomeNow

Zúčastněte se události na FB, vyberte si obrázek a použijte ho jako svojí profilovku.

Rok 2015 je již pátým rokem, kdy akci pořádáme.

Ikona jedílem designéra Olivera Dera, poprvé publikováno Sykviem Mairem a Oliverem Derem v roce 2011.